3 tipy pro dobu koronavirovou

Zásady, pro snížení rizika nákazy koronavirem, už jistě znáte jako násobilku. O tom dnešní článek nebude. Předám vám 3 tipy, které se ke mně dostaly. Ani by mě nenapadlo, že můžou tak pomoci.

Jaké to jsou? Pojďme hned na ně.

3 tipy pro dobu koronavirovou

Intimka do roušky

Máte tendenci vyprsknout smíchy? Chápu, taky jsem to tak měla, než jsem vyzkoušela. Stačí si koupit obyčejné intimky v drogerii. Když si nalepíte intimku na výšku do roušky, chráníte si nos i pusu. Rouška vám vydrží suchá i celý den.

Bez intimky je mokrá už za 10 minut, a to je pak průšvih. Navíc intimka tvoří jakýsi filtr, kterým si chráníte své dýchací cesty. Díky lepící části vám odpadá starost, že by mohla vypadnout ven.

Názorná ukázka, jak by to mělo vypadat

Osvěžení vzduchu

Pravidelné větrání je základ. Málokdo vám ale řekne, že je potřeba vzduch občas pročistit. Namíchejte si trochu ledové vody s obyčejnou Alpou. Dejte lžičku Alpy do malého množství ledové vody (ano ledové) a vystříkejte tímto roztokem celý byt.

Vzduch se vám tak krásně očistí a vydezinfikuje. Udělejte si jen takové množství, které v ten daný okamžik vystříkáte.

Vědomý úklid

O desinfekci domova už jste určitě slyšeli z mnoha zdrojů. Shrnu vám několik důležitých kroků, na které, možná nevědomky, zapomínáte.

Praní

Nejen rouška, ale i oblečení potřebuje svou údržbu. Oblečení, ve kterém chodíte ven, ideálně hned vyperte, na co největší možnou teplotu. S ohledem na materiál, samozřejmě.

Pokud nechcete každý den žhavit pračku, dejte oblečení do igelitového pytle a zavřete, ať si virus zbytečně nenosíte po domově. Prádlo před praním neprotřepávejte, neukládejte do skříně mezi čisté věci ani na postel.

Kuchyň a koupelna

Nezapomínejte na čištění kovových madel a klik a kuchyňské linky. Když donesete něco z obchodu, mějte se na pozoru. Vir se na hladkých površích drží i několik dní. Nevíte totiž, kdo se před vámi, věcí v obchodě dotýkal. Proto očistěte i tyto povrchy ještě předtím, než dáte jídlo, které v nich je, do ledničky. Na to se často zapomíná.

Pokud používáte nákupní tašku na více použití (látkovou), přidejte ji do pračky s prádlem. Každý den věnujte svou pozornost i koupelně.

Mobil

Pokaždé, když se vrátíte z venku, očistěte si mobilní telefon. Na telefonu se udržuje nejvíc mikrobů. A protože skla jsou hladká, drží se tam snadno. Pak si dáte jídlo, k tomu datlujete do telefonu a průšvih je na cestě. Pak vám ani sebelepší desinfekce domova nepomůže. Proto věnujte pozornost i očistění mobilu.

Pokud na něm máte ochranné sklo, můžete použít i desinfekci (mám odzkoušeno na iPhonu). Pokud nemáte, pak výrobci doporučují čističe s nižším obsahem alkoholu, aby se přístroj nezničil.

Dopřejte si klid

Vnitřní klid je důležitý pro správné fungování imunity. Pusťte si pěkný film, hudbu, nebo si doma zacvičte. Odlepte své vidy a slechy od televizních zpráv. Ty vám totiž na klidu moc nepřidají.

Využijte tuto domu pro osobní růst. Ať už chcete začít nový projekt, nebo v sobě probudit charismatickou ženu. Je jen na vás, jak tyto dny pro sebe využijete. A buďme k sobě laskaví. 🙂

Pokud vás článek zaujal, sdílejte se svými přáteli. Je teď jen na nás, jak se, k době koronavirové, společně postavíme. Přeji vám hodně zdraví.

Komentáře
  • Dárek pro Vás

    Chcete se stát opravdu půvabnou ženou? V sedmi krocích vám prozradím jak na to. Bez zbytečných omáček.

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky
  • Přidej se mezi nás!