Jak podtrhnout svou krásu?

Napadá vás často, jak podtrhnout svou svou krásu na vnější úrovni? Určitě tušíte, že vhodný výběr oblečení vám k tomu může pomoct. Jenže ten bezradný pocit každé ráno, když hledáte ten nejpříhodnější kousek ve svém šatníku vás už nebaví. A co líčení a vůně? Na to se dnes společně zaměříme.

Když já si opravdu nemám co obléct

Svou krásu podtrhnete pěkným oblečením. Možná se občas chodíte mrknout do butiku. Tu a tam si ve slevě koupíte nějaký ten hadřík s vidinou, že by se mohl někdy v budoucnu hodit. Několik let ho skladujete ve skříni, ale stejně si ho na sebe vezmete maximálně jednou.

Ale když ta halenka byla o 50 % levnější. Možná jste ušetřila několik stovek nebo tisíc, jenže když se nad tím zamyslíte, jen vám zabírá místo ve skříni. Nebyl totiž ještě ten pravý okamžik si ji vzít. Možná chcete obměnit svůj šatník. V pořádku, obměňte. Ale ještě předtím, než začnete nakupovat nové kousky, udělejte si malou revizi své skříně.

Vytáhněte z ní oblečení, které jste na sobě neměla víc jak rok. Možná si schováte kalhoty před deseti kily pro případ, kdybyste zase přibrala. Udělejte dobrý skutek a věnujte je někomu, kdo je využije nebo je vyhoďte. Udělejte si místo na nové kousky. Budete tak lépe vědět, co si vlastně chcete koupit. Protože často máte zahrabaných několik triček, na které jste zapomněla. Po několika letech je sice objevíte, ale protože máte teď trošku jiný styl, stejně je nevynosíte.

Znáte ty okamžiky, kdy se díváte do plné skříně s pocitem bezradnosti, že si nemáte co obléct? Váš chlap na vás nevěřícně hledí, protože vidí přeplněnou skříň, která vaše dilema opravdu neřeší. Proto si udělejte revizi. V šatníku méně znamená více. Raději tam mějte dvoje kalhoty nebo sukně, než desatery, které nenosíte.

Protože v druhém případě vám budou pouze zabírat místo. Navíc ušetříte čas, protože vám přepadne nutnost přehrabovat se v horách nenošeného oblečení. Svou neodolatelnost a krásu tak můžete podtrhnout mnohem rychleji a efektivněji.

Podtrhněte svou krásu také vůní

Jakou používáte vůni? Když si vyberete svůj osobitý styl,  pomůže vám zvýšit sebedůvěru, ale podtrhne celý vnější vzhled. Jenže jak si z obrovské nabídky vybrat tu správnou? Správně, čichem 🙂 Hlavně vám musí vonět a být příjemná. I když se vašemu muži či blízkým bude líbit jiná, vyberte si tak, aby voněla především vám.

Nekupujte si parfém, který má vaše kamarádka, když vám zrovna moc nevoní. Pak vám k podtržení vaší krásy nepomůže ani ten nejdražší. Když už jsme u kvality, víte jak dlouho by vám vůně měla vydržet? Kvalitní vůně by vám na kůži měla vydržet okolo 12ti hodin. Na oblečení pak až 48. Délka je závislá na kvalitě a procentech vonných esencí v každém flakónu.

Určitě už jste byla na čumendu v parfumerii. Ja taky a mockrát. 🙂 Tolik krásných flakónků a vůni, jen si vybrat. Ovoníte, vyzkoušíte, ale při pohledu na cenu se vám protáčí panenky. Vzpomínám si, jak jsem si na dovolené v bezcelním obchodě koupila svůj vysněný Chanell, za který jsem dala v přepočtu něco přes dva tisíce. Byla jsem nadšená, jenže jsem s vůni hodně šetřila. Nechala jsem ji jen na zvláštní příležitosti, vždyť byl tak drahý. Vydržel vonět dlouho, ale když mi docházel, tak jsem věděla, že druhý už si hned tak nekoupím.

Kvůli ceně jsem si pak pořizovala klasické toaletky (EDT), ale dlouho mi nevydržely. Po dvou až třech hodinách nebylo slechu ani dechu, že jsem se navoněla. Uvažovala jsem nad dalším parfémem. Začala jsem pozorně sledovat, co se píše na flakónu. Vybírala jsem si vůně podle počtu vonných esencí. Pokud se chcete stříkat každou hodinu, pak je to naprosto v pořádku. Já jsem ale chtěla, aby mi vůně dlouho vydržela. I když jsem se snažila prodlužovat si účinek, stejně mi celý den nevydržela.

Možná vás taky nebaví stříkat se desetkrát denně. Pořiďte si parfém. Má 15 – 30 % vonných esencí. Proto na vás dlouho vydrží. Zvolte si vůni, ve které se cítíte dobře. A nemusíte ani zatížit svou peněženku, když víte, kde hledat. Dobře volená vůně vám zvedne náladu, ale podtrhnete především svou vnější krásu.

Pečujte také o svou vnitřní krásu

Obměna šatníku a změna vůně vám sice pomůže cítit se lépe, ale pečujte také o svou duševní pohodu. a je totiž i ve vašem nitru. Dopřejte si každý den chvíli relaxace a vnímejte přítomný okamžik. Vyrazte do přírody, kde načerpáte spoustu inspirace a energie.

Pokud je vám blízká meditace, meditujte. Záleží jen na vás, jaký způsob relaxace si zvolíte. Když nabijete baterky, budete svět kolem sebe vnímat úplně jinak. A navíc tím podtrhnete svou vnější krásu.

A děláte tím velký prospěch i svému zdraví. Už jen každodenní procházka dokáže zázraky. Krásně si vyčistíte hlavu. Pokud jste ještě single, můžete na ní někoho zajímavého potkat. 😉

 

 

Komentáře
  • Dárek pro Vás

    Chcete se stát opravdu půvabnou ženou? V sedmi krocích vám prozradím jak na to. Bez zbytečných omáček.

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky
  • Přidej se mezi nás!