Uvolnění místa novému

Uvolnění místa doma

Domov je útočiště, kde se schováváme před světem. Ráno z něj odcházíme a večer se zpátky vracíme. Místo, kde trávíme svůj čas a kde odpočíváme. Váš dům či byt totiž nejsou jen čtyři stěny, ve kterých trávíte nějakou část dne. Každý tento prostor má svoji energii.

Když přijdete domů, vnitřně cítíte a vnímáte, jak se tu cítíte. Všechno, co tady máte, vás nějakým způsobem ovlivňuje. Ať už je to malá soška na poličce, nebo velký kus nábytku v obýváku. Všechny tyto věci, které jste sem dala, mají svou energii. 

Jak to u vás doma vypadá? Kolik nepotřebných věcí tam máte? Když se podíváte do své skříně, kolik oblečení jste neměla už více jak rok na sobě? A co věci po vašich bývalých láskách? Ať už jsou to dárky, ke kterým jste měla nějakou citovou vazbu, nebo věci, které Vám zabírají zbytečně místo?

 • Projděte si svůj šatník
  Oblečení, které jste neměla více jak rok na sobě, vyřaďte. Totéž platí o džínech, do kterých už 10 let hubnete. Jen Vás stresují, že se nemůžete dát dolů svých urputných 10 kg.
 • Vyhoďte staré harampádí
  Máte v komoře nebo na půdě věci, které už víc jak rok nepoužíváte? Vyhoďte je, nebo je darujte někomu, komu se budou hodit
 • Dárky a vzpomínky
  Když od někoho dostanete nějakou věc, nese s sebou energii člověka, který Vám ji dal. Pokud jste po rozchodu a schováváte si plyšáky od svého bývalého, zbavte se jich. Připomínají Vám bolestný rozchod a vyvolávají pocity lítosti. Stejně tak ostatní věci od lidí, kteří Vám nějakým způsobem ublížili

Uvolnění místa v srdci

Pořád musíte myslet na svého bývalého, se kterým jste se rozešli už před několika lety? Nebo Vás užírá jednání  a chování rodičů a blízkých? Máte tak své srdce plné bolesti a vnímáte negativní pocity a emoce. Přestaňte se trápit minulostí a začněte žít tady a teď. Co se v minulosti stalo už nezměníte, ale můžete se z této situace poučit. 

 • Urovnejte si vztah se svými rodiči
  Nezáleží, jestli rodiče žijí nebo ne. Pokud žijí, vyjasněte si stará nedorozumění a křivndy. Pokud nežijí, můžete použít formu meditace. Pokud to neuděláte, zbytečně si budete brzdit finance a spokojený život.
 • Odpusťte sama sobě
  Trápí Vás chyby, které jste v minulosti udělala? Buďte k sobě hodná a odpusťte sama sobě. Když jste se rozhodovala, udělala jste to nejlepší, co jste v tu dobu dokázala. Situace Vám ukázala, co je potřeba udělat jinak. Budte k sobě laskavá.
 • Propusťte svou minulost
  Ať už je to Váš bývalý partner z minulosti, nebo hádka s přáteli, nechte to za sebou. Už se v tom více nebabrejte. Pokud Vás trápí vztah s Vašimi blízkými, promluvte si s nimi a vyjasněte situaci. Minulost už zpátky nevrátíte. Není proto důvod se v ní utápět.

Pečujte o své vztahy

Věnujte svou pozornost a čas lidem, kteří Vás mají rádi. Ti, kteří si Vašeho času neváží, si Vaši přízeň nezaslouží. Pokud musíte někoho přemlouvat, aby zůstával ve Vašem životě, pak tam nemá co dělat, protože o Vás nestojí. Když se vymlouvá, že nemá čás, nebo to má k Vám daleko, jsou to jen výmluvy.

Kdyby opravdu chtěl, najde způsob. Proto se zaměřte na lidi, kteří Vás mají opravdu rádi. Nemáte potřebu nikoho přesvědčovat o svých názorech nebo kvalitách. S láskou propusťte všechny, kteří Vám komplikují život. Zbytečně by Vás stahovali dolů. 

Když odstraníte staré harampádí ze svého domova i srdce, uvidíte, jak se Vám uleví. Dáte tak prostor novým příležitostem a hojnosti, aby mohla přijít do Vašeho života.