Nikdy to nedokážu

Na konci každého roku určitě přemýšlíte, co se vám podařilo a co ne. Možná jste si něco stanovila a v zápětí vás napadla myšlenka: “Nikdy to nedokážu.” Místo motivace přišla deprese. Byla jsem na tom dřív úplně stejně.

Nikdy to nedokážu

Měla jsem své sny, kterých jsem chtěla dosáhnout, jenže ty byly v nedohlednu. Několik let uplynulo a situace se obrátila. Když se dívám na letošní milníky, uvědomila jsem si, jak mě posílily. Když se vrátím o několik let zpátky, tak by mě ani nenapadlo, že budu tam, kde jsem dnes.

Letos byl pro mě celkem náročný rok plný výzev. Uvědomila jsem si spoustu věcí a překonala v některých ohledech i sama sebe. Přidělila jsem si tři nové role, ve kterých se den ode dne znovu učím.

Maminka

Začátek roku byl krušný. Těšila jsem se na příchod našeho chlapečka. Těhotenství jsem si užívala až do dne, kdy jsem se asi měsíc před porodem dozvěděla, že se náš drobeček narodí mrtvý. Byla to pro mě obrovská zkouška, která se jevila beznadějně. Celý průběh popisuju v článku, který najdete přímo tady>>.

Po porodu jsem si s našim uzlíčkem štěstí užívala tři měsíce, kdy jsem se dozvěděla, že bude muset na operaci. Nesnesla odkladu. Několik dní jsme spolu strávili v nemocnici. Díky šikovným neurochirurgům vše dobře proběhlo a Davídkovi se viditelně ulevilo. Má se čile k světu a já jsem nejšťastnější maminka na světě.

Studentka

Už v dětství mi tvrdili, že ze mě nic nebude. Málem jsem nedokončila ani základní školu. Když jsem se zázrakem dostala na střední školu a dokončila maturitu, ani se mi nesnilo, že budu pokračovat. Po pár let pauzy jsem se do školy vrátila. Začala jsem studovat vysokou školu. Letošní rok byl poslední. V posledním semestru jsem měla chuť skončit, kvůli komplikovanému těhotenství.

Nevzdala jsem se, protože jsem byla tak blízko ke své cílové čáře. Po porodu jsem šla přímo ke státnicím, které jsem udělala na poprvé. Paní učitelce, ze základní školy, se jistě škytalo, když jsem si v září na promoci přišla pro svůj vysokoškolský diplom. Dokázala jsem překonat sebe sama, navzdory vnějším situacím.

Tvořící žena

V poslední třetině roku jsem rozšířila služby o harmonizační náramky. Drahé kameny mě odjakživa fascinovaly. Jeden náramek jsem si na začátku roku koupila, když mi bylo uvej. Působil jako připomínka, co potřebuju změnit. Zamilovala jsem se do těchto stylových doplňků a začala je sama tvořit.

Ještě před rokem mě nenapadlo, že mě tvoření začne tak bavit. I když tvořím už několik let projekty pro ženy, potřebovala jsem zabrousit i do hmotné roviny. Do každého náramku vkládám svou energii. Aktuální nabídku najdete přímo tady>>.

Vy to dokážete

Určitě se vám teď honí hlavou, co jste chtěla letos všechn zvládnout. Možná se vám pár věcí podařilo, ale možná si spíš vyčítáte to, co jste nezvládla. Nebo máte někde v šuplíku zamknuté sny, které se ani neopovažujete vytáhnout na povrch. Zahoďte své strachy a jděte si za svými sny. Obohatíte nejen svůj život, ale také životy svých blízkých.

A až se jednou, když budete odcházet z tohoto světa, ohlédnete se. Uvidíte celý svůj život jako film. Pokud uvidíte své sny, které jste se bála zrealizovat, ucítíte smutek. Když překonáte sebe sama v tom, co jste si přála, budete cítit radost. Pak si řeknete: “Stálo to za to.”

Komentáře
  • Dárek pro Vás

    Chcete se stát opravdu půvabnou ženou? V sedmi krocích vám prozradím jak na to. Bez zbytečných omáček.

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky
  • Přidej se mezi nás!