Dagmar Horáčková: Oblečení podtrhuje osobnost

Dagmar je úspěšnou podnikatelkou a majitelkou ateliéru Made to measure. Obléká na míru ženy i muže tak, že oblečení padne na míru a podtrhuje jejich osobnost. Její portfolio služeb je široké. Od slavnostního, svatebního,  až přes firemní nebo volnočasový outfit. A je opravdu z čeho vybírat. Vyzkoušela jsem její služby na vlastní kůži. 🙂

Dnes vám předá několik inspirací do vašeho šatníku, protože oblečení podtrhuje osobnost. A nezáleží na tom, jestli jste malá, velká, hubená či plnoštíhlá.

 

Oblečení podtrhuje osobnost

Procházíte nákupní střediska. Chcete se líbit a chtěla byste něco moderního, hezkého. Jenže …

Každá z nás má to pokušení a většinou se vydáme na lov těch nejhezčích a nejlevnějších módních výkřiků. Ano, i já podlehnu jednou za čas tomuto vábení, spíše doháním na poslední chvíli nějakou “kombinaci”. Většinou ale s odstupem času zjišťuji, že můj úlovek skončil (a hnije) ve skříni, aniž bych ho na sebe kdy oblékla a vyšla ven. Ano, obléknu ho mockrát a zase ho doma mockrát vysvléknu.

Každé ráno jsem se ještě v nedávné minulosti nasoukala do neforemných džínsů a vytahaného pánského trika. To byl můj denní outfit, bez starostí a diktátu. Bohužel, ve kterém jsem ale také nebudila mnoho pozornosti. Zato jiné holky v přiléhavých tričkách a s krátkou sukní, nebo v lehkých šatičkách, budily pozornosti až moc.

Jak z toho ven? Nemotivujte se diktátem módy, diktátem prostředí, ale diktátem stylu a své postavy. To je jediný směr, který za to stojí.

Co si mám obléct?

Každá z vás je originál. Buďte na to náležitě hrdá. A každá si najděte ke své celkové postavě a podobě také svůj styl, který podtrhne osobnost. To proto, abyste působila příjemně, přitažlivě a hlavně, abyste se tak i cítila. Nenechte se opít reklamou a modelkami. Oblečení, které na nich vidíte se vám možná sice líbí, ale nemusí vám úplně sedět. Fakt, že jeden model oblečení podtrhuje osobnost vaší kamarádky, neznamená nutně, že bude slušet i vám.

Stále máme zkreslenou představu, jak máme vypadat, jak chceme vypadat, a jak ve skutečnosti i nakonec vypadáme. Ale každá působí na své okolí úplně jinak. Funguje i to v mužském provedení. Pokud potkáte pána nebo kluka, který je oblečený do něčeho, co si nepodává ruku s jeho osobností nebo postavou, je to znát a těžko mu pak věříte vše ostatní.

Přestaňte kopírovat modelky, ty mají mnohdy jinou postavu. Inspirujte se svými proporcemi, vlasy, svým způsobem chůze a svými pohyby. Foťte se, hledejte na sobe to nejlepší a oblékejte to, co lichotí vaší postavě, co se líbí vám, ne co sluší modelce z katalogu.

Nebojte se vyniknout

Nebojte se vyniknout v něčem, co ladí k vaší postavě i srdci, něco atraktivního pro vás i Vaše okolí. Nepodceňujte to, jak působíte v pracovním prostředí, při slavnostních příležitostech a v osobním životě. Vystupte z šedi stereotypu a dopřejte si dostupný luxus vedle jiných požitků života. Vaše oblečení má za úkol vaši osobnost pouze zvýraznit, ne přepsat.

Vsaďte na kvalitu materiálu

Osobně se držím hesla od Vivienne Westwood: Kupuj méně, vybírej dobře. Protože když máte plnou skříň oblečení, které vám až tak dobře nepadne, stejně budete každé ráno řešit stejné dilema.

A jak vyzrát nad módními výstřelky, které vezmete maximálně 1x na sebe? Vsaďte na kvalitu materiálu. Možná to slyšíte ze všech stran, ale je to tak. Tisíckrát ověřeno. Proč si lidé vlastně kupují drahá auta? Protože jsou kvalitní, stylová a “věčná”. To samé platí pro kvalitní oblek, kvalitní sako, sukni, kalhoty, kabát.

Do materiálu se opravdu vyplatí investovat. Potvrdí vám to i v jiných oborech všichni dobří řemeslníci a výrobci čehokoliv. Takže dejte vale polyesteru a polyamidu, máte se přece ráda, Dejte šanci vlně a hedvábí, ty jediné jsou věčnou a hlavně vděčnou devízou. Zamyslete se nad tím, jaká jste, co chcete a na co vsadíte.

Dagmar Horáčková
Ateliér Made to measure Olomouc

 

Komentáře
  • Dárek pro Vás

    Chcete se stát opravdu půvabnou ženou? V sedmi krocích vám prozradím jak na to. Bez zbytečných omáček.

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky
  • Přidej se mezi nás!