Půvab skrytý v dohodách

Znáte půvab skrytý v dohodách? Pokud mě pravidelně sledujete, tak víte, že půvab má v sobě skrytý každá žena. Stačí jej jen vytáhnout na povrch. Díky několika dohodám vytáhnete nejen svůj skrytý půvab, ale zlepšíte také kvalitu svého života. Jaké dohody to jsou? Čtěte dál, hned vám to prozradím.

Půvab skrytý v dohodách

Možná už jste o nich slyšela. Když jsem se o nich prvně dozvěděla já, říkala jsem si, že to není nic mimořádného. Ovšem až do doby, kdy jsem se jimi začala více zabývat. Veškeré bloky a problémy si totiž způsobujeme sami. A tím podrýváme i svůj půvab, protože  pak se cítíme mizerně.

Don Miguel Ruiz  se ve své knize Čtyři dohody inspiruje moudrostí starých Toltéků. Půvab skrytý v těchto dohodách vám dokáže usnadnit život. Stačí je začít používat a aplikovat do svého života.

1.dohoda Přestaňte hřešit slovem

Když někomu něco říkáte, mluvte pravdu. Určitě jste si občas potřebovala vylít srdíčko, když vás někdo vytočil. A když už se někomu o svou situaci podělíte, máte možná tendenci si trošku něco přibarvit a postěžovat si na tohoto člověka. Ne, že byste mu chtěla vědomě ublížit, ale jste plná nepříjemných pocitů. Viděla jste to zkrátka jiným pohledem.

Jenže když vyšlete bolavá slova ven, vrátí se vám dříve či později zpátky, jako bumerang. Pak si říkáte, jak je možné, že vás probírají ostatní lidé, kterým jste nic neudělala. Vaše slova totiž mají obrovskou moc. Když už někomu něco říkáte, vnímejte, jestli svá slova používáte v zájmu pravdy a lásky.

2.dohoda Přestaňte si brát věci osobně

Všechno, co ostatní lidé dělají nebo říkají, je projevem jejich vlastního úhlu pohledu. I když se vás dotkne něco, co o vás řekli jiní. Za činy druhých, nenesete odpovědnost. Nevíte totiž, co o vás druzí řeknou. Jediné, co můžete ovlivnit, je vaše vlastní reakce.

Možná mají vaši nejbližší na věc úplně jiný názor než vy. Je to v pořádku, protože každý z nás je jiný. Nenechte se do ničeho nutit. Pokud chcete něco udělat, přestaňte se nechat brzdit jen proto, že vám někdo říká, že děláte kravinu. Je to váš život a vaše rozhodnutí, za které si přebíráte zodpovědnost. A to i v případě, kdy se do něčeho necháte nastrkat.

3.dohoda Přestaňte si vytvářet domněnky

Na svůj život i situaci, které prožíváte, máte nějaký úhel pohledu. Často si říkáte, že ostatní vidí věci stejně nebo podobně. Pak vás překvapí, že mají ostatní jiný názor než vy. Řekne vám větu a vy si vybavíte, co tím vlastně myslel. Tvoříte si domněnky. A tím se pak trápíte.

Nebojte se zeptat, co přímo tím vaši blízcí myslí, když vám říkají právě tohle. Komunikace je totiž klíčovou součástí každého fungujícího vztahu. Pak možná zjistíte, že jste situaci pochopila úplně jinak, než byla zamýšlena. Vyhnete se tak zbytečným konfliktům a užírání se.

4.dohoda Dělejte věci, jak nejlépe dovedete

Každý den dostáváte novou příležitost k životu. Vnímejte proto přítomný okamžik. Vše, co děláte, dělejte s láskou a plnou pozorností. Pokud se do něčeho musíte nutit, nebo vám to přijde otravné, přestaňte to dělat. Nebo tuto činnost delegujte na někoho jiného, pokud to jen trochu jde.

Když už děláte nějakou činnost, dělejte ji co nejlépe. Ale ne jen pro odměnu, ale proto, že vás to těší. Tyto skutky se vám tak budou vracet i od ostatních. Žijete proto, abyste byla šťastná a spokojená. Protože pak máte radost ze života. A když máte radost ze života, pak se těšíte na každý nový den a jste neodolatelná nejen pro muže.

Váš půvab máte ve svých rukou

Často si říkáte, kdybych tak měla více peněz, byla úspěšnější nebo spokojenější ve svém životě, pak bych se cítila opravdu šťastná a neodolatelná. Spousta žen stála před podobným rozhodnutím, ovšem s jedním rozdílem. Udělaly první krok. I když to pro ně nebylo často snadné. Každá z vás má svobodu volby.

Začněte maličkostmi. Každým svým rozhodnutím si tvoříte svůj každodenní život. Každý den stojíte před volbou, co dál. Všichni jsme dostali k dispozici nových 24 hodin, které závisí jen na nás. Nikdo z nás nemá víc času. Jak prožijete svůj den, týden, rok a život? To už závisí jen na vás.

 

 

 

 

Komentáře
  • Dárek pro Vás

    Chcete se stát opravdu půvabnou ženou? V sedmi krocích vám prozradím jak na to. Bez zbytečných omáček.

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky
  • Přidej se mezi nás!