Seznamky jsou plné zoufalců

Taky vás už tahle věta napadla? Jestli jste už procházela online seznamky, určitě jste tu narazila na případy, kdy vás někteří jedinci zarazili.

Jenže, ruku na srdce. Je vaše smůla při seznamování opravdu kvůli tomu, že seznamky jsou plné zoufalců? Tomu se podíváme na zoubek v tomto článku.

Seznamky jsou plné zoufalců

Osobní zkušenost je za tisíc slov. Poodhalím vám kousek svého životního příběhu.

Asi před patnácti lety jsem se rozhodla, že vyzkouším své štěstí na internetové seznamce. Nějak zvlášť jsem netušila, co od ní můžu očekávat. Zadala jsem inzerát a začala si psát s několika muži. Některé jsem vyřadila hned na začátku.

Vnitřně jsem se bála, že si k sobě přitáhnu nějakého podvodníka nebo zoufalce. Říkala jsem si, že si dám pořádný pozor. Byla jsem na několika schůzkách, které nedopadly k mé spokojenosti.

Pak mi ale napsal muž, který se mi jevil nadějně. Že by to byl konečně ON? Bylo vidět, že je na úrovni a umí být i galantní. Tohle se mi u předchozích adeptů nestalo. Domluvili jsme se na schůzce.

Seznamka pokus číslo jedna

Na rande jsem šla bez zvláštního očekávání. Byla jsem příjemně překvapená. Galantní, uměl vystupovat. Na první pohled značka ideál. Párkrát jsme se potkali a dali se dohromady.

Ze začátku se vše jevilo celkem dobře. Jenže po dvou měsících jsem začala mít první pochybnosti. Začal se vymlouvat, že má problémy v práci a potřebuje si najít něco jiného. Říkala jsem si tehdy, že se může stát. Vytáhla jsem svoje úspory, abych zaplatila aspoň nájem a nákupy v obchodě.

Mezitím si, jak mi celou dobu tvrdil, našel novou práci. Byla jsem ráda a říkala jsem si, že za měsíc snad bude líp. Jenže nebylo. Já, coby studentka, jsem toho moc vytrhnout nemohla. Pořád sliboval, že bude líp a brzo mě požádá i o ruku.

Jenže uběhly další dva měsíce a nic moc převratného se nestalo. Řekla jsem mu, že si musíme promluvit, jak se vrátí z práce. Ale on nepřišel. Měla jsem obavu, co se stalo.

Že by to zabalil ještě před naší rozmluvou? Nebo se mu něco stalo? Tyhle scénáře se mi stále odehrávaly hlavou, když jsem se mu asi dva dny nemohla dovolat. Telefon byl stále vypnutý. Pak mi přišla zmatená sms. Něco ve smyslu, že teď má nějaké problémy a že mi všechno vysvětlí, jakmile to bude možné.

Pořád mi nedocházelo, co se děje. Uplynul týden a já se vydala k jeho zaměstnavateli. Na něco se doptat. Když jsem tam došla a zeptala se na něj, nikdo ho tam neznal. Nikdy tam nepracoval. Tohle mě dorazilo úplně. Uvědomila jsem si, že jsem asi naletěla.

Po půl roce jsem se s ním znova viděla. U soudu, kdy jsem se dozvěděla, že jel v nějakých podvodech s auty. A navíc, byl ženatý. Byla jsem z toho zdrcená. Uvědomila jsem si, že to bylo mé štěstí v neštěstí, protože tím jsem byla chráněná předtím, aby na mě udělal nějaký svůj podvod.

Seznamka pokus číslo dvě

Po této zkušenosti jsem si řekla, že seznamku už nikdy. Našla jsem si partnera, který byl fajn, ale po roce jsme zjistili, že jsme každý někde úplně jinde. Uvědomila jsem si, že seznamkou mé nefunkční vztahy asi nebudou. Rozhodla jsem se, že odjedu na studijní pobyt do Indie.

Po návratu mě něco stále táhlo na seznamku. Hlava říkala jasně ne, ale intuice na to měla jiný názor. Dodala jsem si odvahu a napsala několik inzerátů s tím, že teď už vím, na co si dám pozor. Měla jsem teď o svém budoucím muži naprosto jasnou představu.

Asi po týdnu jsem narazila na jeden inzerát, který mě totálně dostal. Já věděla, že tohle je chlap, kterého jsem hledala a kterého si jednou vezmu. Až jsem si připadala nenormálně, že to přece podle jednoho inzerátu nemůžu poznat.

Začali jsme si psát a já už věděla, na co se zaměřit. Přesto, že intuice mluvila jasně, měla jsem potřebu si ji ještě vyzkoušet. Asi po dvou týdnech jsme se potkali. A abych to zkrátila, v současnosti jsme spolu devátým rokem a máme krásného synka.

Dát seznamce šanci?

Teď si možná říkáte, jestli jsou seznamky plné zoufalců, nebo jí dát ještě šanci. Všechno závisí na tom, koho si k sobě přitáhnete. A pokud v sobě budete stále živit strach, pak máte velkou šanci, že k sobě přitáhnete to, čeho se bojíte. Udělejte si jasnou představu o svém partnerovi a jděte si za svým cílem. Seznamka je výborný pomocník, když ji použijete ve svůj prospěch.

A pokud stále ještě tápete, jak trefit na seznamce volbou partnera přímo do černého, omrkněte tento eBook>>

Komentáře
  • Dárek pro Vás

    Chcete se stát opravdu půvabnou ženou? V sedmi krocích vám prozradím jak na to. Bez zbytečných omáček.

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky
  • Přidej se mezi nás!