Máte štěstí jako životní cíl?

Až se jednou konečně dobře zamiluju, budu šťastná. Říkáte si tuto větu občas taky? Když jdete po ulici a vidíte šťastné páry. Říkáte si, ti mají ale štěstí, že se našli. Nebo sledujete úspěšné lidi, kteří se z nuly vypracovali, a firmy jim krásně šlapou. Sice víte, že si ke svému úspěchu museli projít trnitou cestičkou, ale stejně pořád přemýšlíte, jak si cestu zjednodušit. Sama pak začnete uvažovat, kdy budete šťastná i vy.

Večer doma přemítáte: Až si najdu novou práci nebo lepšího partnera, nebo budu vydělávat konečně více peněz, pak budu  určitě šťastná. Jste plná motivace a naděje. Jenže když dosáhnete toho, co si přejete uvědomíte si, že jste sice šťastná ale po nějaké době jste zase tam kde jste byla. Máte sice všechno po čem toužíte, ale pocit prázdnoty se vás stále drží jako klíště.

Štěstí jako životní cíl

Svých klientek se během sezení ptám, proč chtějí dosáhnout svých vytyčených cílů. Odpovídají mi, že chtějí být šťastné, proto to chtějí. Často společně zjišťujeme, že jejich cíle nejsou v souladu s tím co chtějí, ale touží být šťastné. Často svých cílů dosáhnou, ale pocit štěstí jim dlouho nevydrží. 

Jak je to možné? Štěstí totiž není cíl, ale stav mysli. Proto se vám často stává, že když něčeho dosáhnete, tak jste sice šťastná, ale po nějaké době toto nadšení opadne.  Štěstí se postupně vytratí, a vy jste v podobném stavu, kde jste byla předtím.  Ženete se za dalším cílem jako křeček v běžící kleci. Jste zase šťastná, ale po nějaké době nadšení opadne. Štěstí je opět někde pryč, mimo vás. A koloběh se opakuje.

Ptáte se, proč to tak je? Štěstí je totiž stav mysli, který si můžete kdykoliv vyvolat. Nezávisí na vašich vnějších okolnostech. Nevěříte? Zkuste si zavřít oči a představte si, že máte všechno po čem jste kdy toužila. Úplně všechno. Vysněného partnera, pohodovou práci nebo prosperující podnikání. Vnímejte barvy textury, vůně a všechno ostatní co vám přinese vytoužený výsledek. Cítíte se dobře? Pak jste ve stavu štěstí.

Tento stav si můžete vyvolat, kdykoliv budete chtít. Když začnete vnímat štěstí jako stav mysli, budete se ve svém životě cítit spokojenější s tím co už máte. Přestanete tak mít touhu neustále se za něčím hnát, a budete vnímat život ve veškerých barvách a krásách, přesně takový, jaký je. Když se uvolníte a otevřete hojnosti, začnou k vám přicházet příležitosti ze všech stran. 

Komentáře
  • Dárek pro Vás

    Chcete se stát opravdu půvabnou ženou? V sedmi krocích vám prozradím jak na to. Bez zbytečných omáček.

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky
  • Přidej se mezi nás!