Co všechno vám mohou způsobit myšlenky

Vnímáte své myšlenky? Nebo většinu času jedete na autopilota? Vaše myšlenky totiž ovlivňují váš život víc, než si dokážete na první pohled představit. Co všechno vám mohou způsobit? Odvíjí se podle nich celý váš život.

Možná se vám děje něco, co se vám až tak úplně nelíbí. Narážíte na lidi, kterým byste se raději vyhnula, nebo se vám nedaří v práci a ve vztahu tak, jak byste si představovala. Za to všechno můžou vaše myšlenky.

Co všechno vám mohou způsobit myšlenky

Každý den vám hlavou proběhne několik tisíc myšlenek. Je úplně jedno jestli je vnímáte nebo ne. I když jede vaše mysl na autopilota, přesto vám myšlenky neustále chodí. Možná si jich nevšímáte, protože jste zahloubaní ve svých každodenních problémech.

Jakmile se myšlenky nakupí (mám teď na mysli především ty negativní), začnou ve vás vyvolávat emoce. Začíná to poměrně nevinně, ale postupně se z nich můžete dostat až do depresivních stavů. Pak jste podrážděná, jenže nedokážete definovat proč.

Naštvete se, protože někdo ve vás spustil něco, co vyvolalo vztek. Vy se pak sami divíte, jak je možné, že jste vylítla z takové hovadiny. Bylo to proto, že jste v sobě měla emoce naskládané, ale už toho bylo moc a potřebovaly jít ven.

Myšlenky vyvolávají emoce

Myšlenky ve vás vyvolávají emoce, které dřív nebo později potřebují vyplout na povrch. Ze začátku je možná schováte pod nánosem starostí a povinností. Časem ale míra přeteče a stane se něco, čemu se říká poslední kapka před výbuchem.

Je to podobné jako při úklidu doma. Představte si, že máte několik nepotřebných papírů, které nemáte absolutně kam dát. Napadne vás spásná myšlenka, že si je na nějakou dobu schováte pod koberec v obýváku. Je to jen pár archů, takže to nebude poznat. Problém je vyřešen a papíry schované. Jenže po nějaké době se vám navrší další štos papírů.

Vy si řeknete, že koberec je snese. Tak šup s nimi tam. Když pod něj navrstvíte další papíry, už začnou vystupovat a hned poznáte, že pod kobercem něco je. A začnete o ně zakopávat. Jednoho dne si zvrtnete palec a vytočí vás to až doběla. Celou dobu jste věděli, že tam tyto papíry jsou a štvaly vás, protože jste je neměla kam dát. Až se jich nakupilo tolik, že jste o ně začala packat, byla to poslední kapka, která vás rozpálila.

A stejné je to s myšlenkami, které ve vás vyvolají emoce. Tak dlouho je schováváte ve svém nitru, až jednoho dne bouchnete. Vy v sobě víte, že vás něco štve, ale nedáváte to moc najevo. Až jednoho dne číše přeteč. Vaše okolí najednou nepochopí, kde se ve vás tyhle pocity berou.

Všechno se na vás začne nabalovat jak sněhová koule. Jste podrážděná a nespokojená. Jenže vás už trápí delší dobu.  Proto vnímejte své myšlenky. Jsou jako tlačítka, která spouští vaše emoce. A když v sobě dlouho dusíte negativní emoce, můžete si z toho vyvolat vážné zdravotní problémy.

Využijte myšlenky ve svůj prospěch

Teď si možná řeknete, že okamžitě změníte své negativní myšlenky na pozitivní a máte vyřešeno. Pozor! Tady je první kámen úrazu. Když v sobě máte zafixované a nakumulované myšlenky z minulosti a snažíte se je přebít, pak se daleko nedostanete.

Tlak totiž vyvolává další protitlak. Je to stejné jako s hadicí, kterou protéká voda. Dokud teče, je vše v pořádku. Když hadici ucpete, ale necháte jet kohoutek, chvíli docílíte toho, že voda nepoteče. Jenže za krátkou dobu vám ucpávka vyletí a voda teče vesele dál.

Vnímejte sebe sama

Proto si nedělejte násilí. Začněte nejdřív vnímat své myšlenky bez snahy změnit je. Zahrajte si na pozorovatele a během několika dní si je zapisujte. Když je uvidíte na papíře, jasně víte, které převládají.  Přijměte fakt, že jsou tady. Když se přestanete vzpírat, zmizí i protitlak, který vám vaše snahy ničí.

Pak se teprve můžete pustit do afirmací a změny. Když si uděláte ve svém nitru prostor pro nové a lepší myšlenky. A tyto myšlenky pak budou vyvolávat příjemné pocity. Pak zjišťujete, že život je krásný, že se vám začíná dařit a zlepšují se i vaše vztahy. Je to určitý proces, proto se sebou mějte trpělivost a dejte si dostatek času na změnu.

 

Komentáře
  • Dárek pro Vás

    Chcete se stát opravdu půvabnou ženou? V sedmi krocích vám prozradím jak na to. Bez zbytečných omáček.

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky
  • Přidej se mezi nás!