Z tebe nic nebude

Možná jste v dětství vnímala od svého okolí něco podobného. Možná vám nevěřili, nebo vy sama jste si dostatečně nevěřila, že můžete ve svém životě dosáhnout svých snů. Taky jsem kdysi jeden měla, ale byl v nedohlednu. Už od malička jsem často slyšela větu: ” Z tebe nic nebude.”

Z tebe nic nebude

Začalo to už na základní škole, kdy mi moje třídní učitelka už v první třídě často opakovala, že ze mě nic nebude a jestli vůbec dokončím základní školu, bude to zázrak. Je to sice už více jak 26 let, ale vzpomínám si na ni, jakoby to bylo včera. Učitelka mě neustále posílala na dětskou psychologii s tím, že by mě naši měli umístit do zvláštní školy. Tomu taky odpovídalo moje vysvědčení až do deváté třídy.

Nešlo ani tak o známky, ale o mou sebedůvěru. Měla jsem v sobě zafixovanou větu, že nejsem dost dobrá. Nevěřila jsem si, že bych mohla v životě něčeho dosáhnout. Moje vysvědčení byste v té době opravdu u svých dětí vidět nechtěly. Dívala jsem se na učňák, kde bych mohla jít a modlila se, aby mě vůbec někam vzali. Navíc jsem o sebe moc nedbala, takže moje sebevědomí dostávalo na frak až do mých dvaadvaceti let.

V patnácti jsem zkusila přijímačky na obchodku, jen tak z recese a světe div se. Dostala jsem se. V duchu jsem si totiž slíbila, že mé bývalé třídní učitelce, která mě měla za dítě, které to v životě nikam nedotáhne, ukážu. Školu jsem úspěšně ukončila a složila maturitu. A pak jsem si splnila svůj další sen. Studium na konzervatoři. Jenže…

Zpěv není to pravé ořechové

Po čtyřech letech studia jsem zjistila, že zpěv není to, co bych opravdu chtěla dělat. Odešla jsem ze školy a začala podnikat. Ale po dvou letech jsem skončila a nechala se zaměstnat. Udělala jsem spoustu chyb a řekla si, že nikdy víc podnikat nebudu. Sen se rozplynul v nedohlednu.

Pár let jsem pracovala sama na sobě a svém vnitřním půvabu, ale přišla další potřeba – seberealizace. Dělat něco, co mě bude opravdu naplňovat. Začala jsem psát články na volné noze a postupně se dostala až k mentorování. Nabrala jsem potřebné zkušenosti, doplnila je rekvalifikačními kurzy a začala pracovat jako mentor a kouč pro ženy.

Ale chtěla jsem od života ještě víc

Změnila jsem sice kvalitu svého života o 180 stupňů. Našla si partnera, po kterém jsem toužila, začala dělat to, co mě naplňuje, zlepšila svou finanční situaci, ale ještě mi to ještě nestačilo. Chtěla jsem si rozšířit obzory. Řekla jsem si, půjdu na vysokou. Začala jsem studovat a toužila rozšířit své vědomosti (nejen) ke své práci. Několikrát jsem to chtěla vzdát, především v posledním semestru, kdy jsem se v 31. týdnu těhotenství dozvěděla, že porodím mrtvé dítě.

Nakonec jsem se zaryla a vzpomněla si na “hodnou paní učitelku” a řekla si, že to zvládnu. Přes veškeré komplikace se mi podařilo ukončit poslední ročník a dojít až ke státnicím. Ty jsem složila na nejlepší možné hodnocení A. Splnila jsem si další životní sen a cíl. Potřebovala jsem k tomu mnoho odhodlání, ale vytrvala jsem.

Kdyby mi někdo v devítce řekl, že se mi tohle podaří, asi bych si ťukala na čelo, jestli nespadl z višně. Dnes jsem své bývalé učitelce vděčná, protože to byla ona, která byla mým vnitřním motorem, když jsem to chtěla vzdát.

Ale já za nic nestojím

Možná si říkáte, že si své sny nesplníte, protože nejste dost dobrá. Když vaše touha a odhodlání budou dostatečně velké, dosáhnete věcí, o kterých by se vám dřív ani nesnilo. Ať už je to změna práce, začátek nového života, nebo sníte o své spřízněné duši, všeho můžete dosáhnout.

Stačí se rozhodnout a jít si za svými sny, jak jsem se rozhodla kdysi já. A že si nevíte rady, kde začít? Pak omrkněte online kurz Neodolatelně úspěšná žena.

 

Komentáře
  • Dárek pro Vás

    Chcete se stát opravdu půvabnou ženou? V sedmi krocích vám prozradím jak na to. Bez zbytečných omáček.

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky
  • Přidej se mezi nás!