Můžu vůbec žít život podle sebe?

Žijete život podle sebe a svých představ? Nebo stále plníte očekávání druhých lidí? A můžete si dnes vůbec dovolit žít podle sebe?

Přece nechcete působit jako nafrněná egoistka s nosánkem nahoru. Hoďte se do klidu a zabořte oči do obrazovky. V dnešním článku se o takovém životě pobavíme.

Na začátek jedna otázka do placu

Uvařte si kafíčko nebo dejte něco dobrého, pohodlně si sedněte a zamyslete se nad touto otázkou: Kdybyste věděla, že vám zbývá poslední měsíc života, žila byste stejně jako dosud? Nebo byste dělala něco úplně jiného a žila život podle sebe? Pokud byste ve svém životě nezměnila nic, pak jste šťastná a spokojená. Pokud byste dělala něco úplně jiného a začala žít jinak, pak štěstí a radost postrádáte.

Cítíte se nešťastná a v mnoha případech si řeknete, že ani nemáte důvod. Ale sama sebe potlačujete na druhou kolej. Především my, ženy, děláme všechno proto, abychom stíhaly spoustu věcí. Manžel (partner), děti, rodina a práce, všechno je přednější, než vy sama.

Zapomínáte tak pečovat sama o sebe, dělat činnosti, které jste měla ráda a pak jste otrávená, smutná a vaše okolí nechápe, co vám zase přeletělo přes čumák.

Proč žít život podle sebe

Když se na konci vašich dní dostaví lítost, bude už pozdě. Pozdní lítost je sestra Smrti. Je to stará a ošklivá stařena,  která pak někde vedle nás sedí a čeká, až se bude moct potěšit tím, že si začneme vyčítat. Proto žijte tak, abyste si na smrtelné posteli mohla říct, že vaše životní cesta stála za to.

A to se vám podaří jen těžko, když za sebou uvidíte, že jste většinu času trčela v práci, věnovala se všemu ostatnímu na úkor sebe a svých nejbližších. Jenže pak už je pozdě litovat, protože čas se nedá vrátit.

Ale nechci ubližovat ostatním

Možná si říkáte, že nechcete být sebestředná a ubližovat ostatní tím, že budete myslet jen na sebe. Jenže abyste mohla ostatním dávat, potřebujete taky dostávat. A o životní energii to platí dvojnásob. Pokud něco nemáte, pak to nemůžete ani dát. Proto máte často pocit, že jste vyšťavená, nepochopená a otrávená.

Sama sebe totiž dáváte do pozadí. A neubližujete tím jen sobě, ale i svým blízkým, protože když se cítíte mizerně, pak to na vás vaše okolí pozná. Vytěsněte z hlavy myšlenku, abyste se zavděčila všem. To se vám stejně nepodaří. Nejenže nebudete žít život podle sebe, ale stejně se vždycky najdou tací, kterým bude něco vadit.

S ostatními nic neuděláte. Jediné, co můžete změnit, je vaše reakce. Vždy máte svobodu volby, i když vám to tak možná momentálně nepřipadá. Váš život je pouze ve vašich rukách.

Kde začít?

Začněte u drobností. Nemusíte hned honem všechno diametrálně měnit. Dejte si prostor pro sebe a své myšlenky. My, ženy, jsme velmi citlivé bytosti s rozšířeným vnímáním. Vnímáme jinak než muži, ale i proto se dokážeme navzájem skvěle doplňovat.

Naplňujte pravidelně svou energetickou nádrž

Co máte ráda? Při kterých činnostech cítíte radost? A děláte je? Pokud máte ráda cvičení, vyrazte si s kamarádkou jednou za čas zacvičit. Pokud ráda zpíváte nebo tvoříte, přidejte se do zájmového spolku. Pokud milujete plavání, vyrazte na plovárnu. Uvidíte, že vám to prospěje a svět se bez vás jednu hodinu týdně opravdu nezblázní.

Mám pro vás jeden tip, jak doplňuji svou energetickou nádrž já. Mrkněte na video. 🙂

 

Překračujte své komfortní zóny

Myšlenka toho, že nebudu žít věčně, mi dodává sílu překonávat komfortní zóny. Taky chci odejít s vědomím, že jsem měla sama sebe ráda a věřila si. A vědomí toho, že jednou odejdu z tohoto světa, mi dává sílu pomáhat také lidem okolo sebe. Našla jsem si cestu, jak zlepšit kvalitu života a pohladit ženskou duši. A velmi mě naplňuje, když vidím každou jednu ženu spokojenou a šťastnou.

Možná už jste chtěla ve svém životě kolikrát něco udělat, ale zabrzdil vás strach. A s odstupem času jste toho litovala. Žijte svůj život tak, abyste se mohla na konci svých dní spokojeně ohlédnout a říct si. Tahle cesta stála opravdu za to.

 

Komentáře
  • Dárek pro Vás

    Chcete se stát opravdu půvabnou ženou? V sedmi krocích vám prozradím jak na to. Bez zbytečných omáček.

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky
  • Přidej se mezi nás!