Chcete změnu nebo se orientujete na výkon?

Říkáte si, že změny vyžadují mnoho sil a odvahy? Ano, máte pravdu. Když se rozhodnete, že chcete ve svém životě něco změnit, často to po nějaké době vzdáte. Chápu vás, byla jsem na tom dřív úplně stejně. Vždycky jsem se motivovala ke změně, jenže dlouho jsem nevydržela.

Zhubla jsem 20 kilo a myslela si, že se můj život obrátí k lepšímu. Jenže chyba lávky. Když jsem se na sebe podívala do zrcadla, pořád tam byl ten pocit jako před dvaceti kily. Pročetla jsem několik knih osobního rozvoje, jenže očekávané výsledky v podobě zdravého sebevědomí se nedostavovaly.

Měla jsem sice načteno, ale chyběly mi praktické kroky. Teprve až v Indii se mi rozsvítilo. Měla jsem totiž čas více přemýšlet. Uvědomila jsem si spoustu věcí.

V dnešní době je na nás vyžadovaný obrovský výkon. Často jedete na autopilota a volání ze svého nitra ignorujete. Tělo to nějakou dobu vydrží, ale po nějaké době stagnuje. Zaznamenáváte psychosomatické příznaky a únavu. Teprve až nemoc vás na pár dní zastaví.

Změna orientovaná na výkon

Chápu, že jste zaneprázdněná, ale udělejte si na sebe každý den aspoň 15 minut času, které prožijete sama se sebou. Přestaňte spěchat a dejte si čas. Vydechněte. Jen si lehněte, zavřete oči a sledujte své myšlenky. Nic víc, nic míň. Po čtvrthodince odpočinku nejen naberete nové síly, ale krásně utříbíte své myšlenky. Nemusíte nutně provádět žádnou složitou meditaci. Stačí vnímat tady a teď.

Tato zdánlivá maličkost u mě nastartovala začátek procesu změny. Jak probíhal? Můžete posoudit sama z této fotky.

Věnujte si aspoň 15 minut denně, kdy zavřete oči a budete vnímat jen sama sebe. Nic víc. Klidně si k relaxu pusťte klidnou hudbu. Uvidíte, jak bude vaše tělo a mysl reagovat. Po několika dnech mi napište, jak se vám dařilo. Pokud k tomu chcete přidat i vedenou meditaci, stáhněte si zdarma meditaci, kterou jsem pro vás připravila. Najdete ji zde>>

Přirozená změna ve vašem nitru

Vnímáte, že byste chtěla od změny něco víc? Dejte si čas a přestaňte spěchat. Neustálým přemíláním, že nestíháte, si můžete nadělat více škody jak užitku. Život je o prožitku. Každý den se někam ženeme, chceme vidět ve svém životě změnu, ale na své potřeby zapomínáme.

I já jsem dlouho potlačovala svou podstatu. Stále jsem hledala změnu. Dávala jsem si větší a větší cíle a zaměřovala se na výkon. Jenže jakmile tělo řeklo dost a vypovědělo na dva týdny službu, uvědomila jsem si, že jsem to přehnala.

Přitom stačilo si občas odpočinout a zrelaxovat. Uvědomila jsem si, že aby moje změna sklidila své ovoce, potřebuji věřit přirozenému procesu života a naslouchat sama sobě. Teprve pak sem postupně dospěla k výsledku, který jste viděla na pravé straně fotky.

Zajímají vás další kroky mé přirozené změny? Najdete je v Manuálu neodolatelné ženy, o kterém se dozvíte více na tomto odkazu>>.

Komentáře
  • Dárek pro Vás

    Chcete se stát opravdu půvabnou ženou? V sedmi krocích vám prozradím jak na to. Bez zbytečných omáček.

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky
  • Přidej se mezi nás!